Chcesz mieć w swoim domu specjalne miejsce, w którym będziesz zostawiać wiadomości reszcie rodziny, a jednocześnie nie masz ochoty na wstawianie dodatkowych sprzętów? Twoje dzieci uwielbiają rysować po ścianach, a Ty nie masz już siły na ciągłe czyszczenie ich powierzchni? Chcesz wreszcie mieć odrobinę czasu dla siebie, kiedy reszta domowników zajmie się czymś twórczym? Skorzystaj z możliwości, jakie daje Farba magnetyczno-tablicowa Primacol Decorative.

Farba magnetyczno-tablicowa Primacol Decorative to starannie przygotowany produkt łączący właściwości farby magnetycznej i tablicowej, przeznaczony do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Powierzchnia nią pomalowana jest odpowiednikiem magnetycznej tablicy szkolnej – można po niej pisać i rysować kredą, a także mocować obrazki za pomocą magnesów. Po całkowitym wyschnięciu jej powierzchnię można zmywać wilgotną ściereczką lub gąbką. Farba charakteryzuje się doskonałą twardością, przyczepnością powłoki do podłoża oraz odpornością na wodę. Jej wykorzystanie znacznie skraca czas malowania wyznaczonych przestrzeni w domu, biurze czy restauracji.

Trzy kroki do celu

Prawidłowe uzyskanie opisywanego efektu wiąże się z kilkoma prostymi zasadami: należy odpowiednio przygotować podłoże, prawidłowo nałożyć kolejne warstwy farby i poczekać aż pomalowana ściana wyschnie. Bardzo ważny jest stan powierzchni przeznaczonej do malowania. Ta powinna być gładka, stabilna, mocna i sucha. Ewentualne ubytki należy zaszpachlować, a stare, luźne powłoki malarskie usunąć. Przed malowaniem podłoże trzeba też dokładnie przeszlifować i wyczyścić, a następnie odtłuścić i wysuszyć. Ściany i sufity z betonu, tynku cementowego lub wapienno-cementowego, muru, podłoży z gipsu, płyt wiórowo-cementowych należy wzmocnić Podkładem gruntującym Primacol Decorative.

Przed użyciem Farbę magnetyczno-tablicową Primacol Decorative trzeba dokładnie wymieszać i powtarzać tę czynność co jakiś czas w trakcie malowania. Do malowania najlepiej użyć wałka malarskiego lub pędzla z miękkim włosem. Uzyskanie efektu magnetycznej tablicy wiąże się z naniesieniem minimum trzech warstw farby w przeciągu 2 godzin pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Czas schnięcia świeżo wymalowanej ściany wynosi od 12 do 24 godzin. Powstała w ten sposób tablica pełnię swoich właściwości uzyska po upływie ok. 3 dni.

Szybko, łatwo i w dowolnym kształcie

Używanie Farby do magnetyczno-tablicowej Primacol Decorative nie wymaga fachowej wiedzy z zakresu dekoracji wnętrz. Nie wiąże się też z żadnymi obostrzeniami, co do kształtu planowanej powierzchni do rysowania kredą. To od Ciebie zależy, czy nowo powstała magnetyczna tablica będzie kwadratowa, trójkątna czy okrągła. Najlepiej, jeszcze przed rozpoczęciem malowania ściany, jest delikatnie naszkicować pożądany kształt, a następnie obkleić go taśmą malarską. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pracując nie wyjdziesz poza zaplanowaną linię. Po wymalowaniu wyznaczonego miejsca wystarczy zerwać taśmę i po upływie wskazanego czasu schnięcia efekt jest gotowy do użytku.

Więcej o produkcie